AKTUALITY

Dvě výhry (a remíza) ve Federálním poháru

Dva víkendy Federálního poháru nám přinesli pět zajímavých soupeřů do přípravy, kdy po dvou výhrách, dvou prohrách a jedné prohře po prodloužení (opět remíza s Děčínem, jako v první přípravě doma) jsme se umístili na celkem desátém místě.

Společná permanentka sálových sportů

V rámci spolupráce sportů hrajících nejvyšší soutěže v naší sportovní hale v Edenu, připravujeme několik společných projektů a jedním z nich je i společná permanentka. Jejím pořízením budete mít zabezpečen vstup na domácí utkání nejenom KNBL basketbalové ligy a Českého poháru, ale mnohem víc...

Vojtěch Sýkora na hostování z Písku

V pořadí šestým novým hráčem v sešívaném dresu, kterého si představíme je Vojtěch Sýkora. Přichází k nám na hostování z týmu Sršni Photomate Písek a bude tak hrát obě soutěže – jak KNBL za SK Slavii Praha, tak 1. ligu za domovský tým z Písku.

První příprava s remízou

V zápase se potvrdilo několik očekávání – oba týmy jsou krátce po zahájení přípravy a proto jedna nepřesnost stíhala druhou, vědomí přátelského zápasu trochu otupilo tempo hry, Slavia bude lepší z perimetru (trojky 50%) a Děčín zpod koše (na doskoku přeskákal soupeře 34:25).

První příprava s Děčínem

Dlouhé čekání na extraligový basket v hale SK Slavia Praha bude ještě šest týdnů trvat (co je to ale proti 24 letem), nicméně první zkušební ochutnávka bude už tento pátek v přípravě proti BK Armex Děčín.

Další posila na pivotu

Pátou posilou pro nově se tvořící extraligový tým SK Slavia Praha je 24-letý Jordan Bruner, který po hraní za univerzitu v Yale (divize 1) si na rok vyzkoušel dres Alabama Crimson Tide (divize 1) a ve své první profesionální sezoně hrál v nejvyšší portugalské lize za tým Albufeira Imortal.

David Zdeněk trenérem B-čka

David Zdeněk je opět slávistou - ve druhé lize povede záložní tým mužů BŠ Slavia Praha a zároveň je trenér družstva dívek U19 (aktuálně vicemystriň U17). Dostane tak na starost jednu z nejdůležitejších rolí v rámci mužské složky a to úspěšný přechod juniorů do chlapského basketbalu.

Z Opavy přichází Juraj Páleník

Z Opavy přichází Juraj Páleník, jeden z největších talentů ročníku 2000, který v extralize U19 (BCM Orli Prostějov) válel s průměrem 20,9 bodu a úspěšností trojek 37,5%. V KNBL odehrál v dresu Ostravy a posléze Opavy v průběhu 3 sezon 71 zápasů.

Texasan s českým jménem v Praze

Adam Dworsky je další posilou do nově skládaného týmu basketbalistů SK Slavia Praha pro novou sezonu. Jde o jeho první zahraniční angažmá po absolvování univerzity Southeastern Oklahoma State.

Další posilou Róbert Rožánek

Dalším novým hráčem na KNBL soupisce SK Slavia Praha bude 26-letý slovenský reprezentant Róbert Rožánek. V dresu národního týmu odehrál celkem 8 utkání v letech 2020-21 a v uplynulé sezoně si vyzkoušel českou nejvyšší soutěž v dresu BC Kolín.