AKTUALITY

B-tým ve druhé lize, skupina A

V nové sezoně 2. ligy bude náš B-tým hrát pod názvem BŠ Slavia Praha, tedy Basketbalová škola - to taky odpovídá úloze týmu pro získávaní zkušeností mladíků z BŠ Tygři Praha s mužským basketbalem, zejména z extraligové U19.

KNBL rozlosována, začínáme v Brně

Kooperativa NBL je rozlosována a v prvním soutěžním měsíci (říjen) nás čeká hned porce sedmi zápasů - čtyři venku a tři doma, z toho dvakrát v sobotu a jednou ve středu. Tak si prosím začněte psát do kalendáře, kdy můžete a kdy ne...

Pavel Beneš trenérem na další dva roky

Pavel Beneš je poslední dva roky neodmyslitelnou součásti SK Slavia Praha a i když v první covidové sezoně byla soutěž zrušena, tak v té druhé sezoně už dokázal svoje svěřence zdárně provést všemi pastmi soutěže a zvítězit v 1. lize ...

Zpátky v extralize

po 24 letech se Sk Slavia Praha znovu představí v nejvyšší basketbalové soutěži. Kroky k tomuto cíli nebyly jednoduché, ale postupně se nám podařilo vyhrát základní část skupiny Západ, pak vyhrát nadstavbu a jít do play-off z 1. místa a nakonec i vyhrát play-off.

Jsme mistři 1. ligy

Po úspěšném semifinále proti Novému Jičínu, které jsme vyhráli 2:0 na zápasy, jsme nastoupili do finále proti týmu Sršni Písek. Všechna tři utkání byla vyrovnaná, dramatická, plná vynikajících osobních výkonů a především před neuvěřitelnou diváckou kulisou. 

​Postupujeme do semifinále 1.ligy

Po nepříliš povedeném prvním venkovním utkání se nám podařilo zvítězit i v obou domácích utkáních a serii jsme tak ukončili v nejkratším možném termínu.

První utkání play-off - první výhra

To na co jsme se dlouho těšili konečně přišlo. Po 24 zápasech základní části a nadstavby přišlo play-off. Část soutěže, kde už každý zápas rozhoduje...

​Do play-off vítězně

V sobotu 19.3. jsme od 17:30 přivítali na domácí palubovce BC Nový Jičín. Utkání už o ničem nerozhodovalo. My jsme měli jistou první příčku v tabulce a Nový Jičín díky prohře Litoměřic jistou čtvrtou příčku.

Aukce na pomoc Ukrajině

Spolek SK Slavia Praha poskytl ubytování 110 ukrajinským běžencům, převázně maminkám s dětmi, kteří utekli před válkou.

Druhá prohra v sezoně

Nedělní páté kolo nadstavbové skupiny C nám přineslo druhou porážku v sezoně. Do Svitav jsme jeli s respektem k soupeři, který je jednoznačně naším největším soupeřem o vítězství v první lize.